poniedziałek, 10 maja 2010

Konferencje prasowa i list do prezydenta Lublina w sprawie czystego miasta

Szanowni Państwo,


Lubelskie Koło Zielonych 2004 uprzejmie zaprasza Państwa na konferencję prasową związaną z wręczeniem listu "o podjęcie najwyższych starań, żeby Lublin stał się miastem czystym i przyjaznym dla jego mieszkańców" panu Prezydentowi Lublina drowi inż. Adamowi Wasilewskiemu, która odbędzie się dnia 12 maja o godz. 13 przed Urzędem Miasta w Lublinie [Plac Łokietka 1]. List porusza sprawy czystości i jakości przestrzeni miejskiej Lublina, rewitalizacji zbiorników wodnych, zagospodarowania miasta, a także i promowaniu ekologicznych postaw przez władze miasta. List do Prezydenta będzie punktem wyjścia do dalszej akcji; planowana jest m.in zbiórka podpisów pod petycją w tej sprawie.

Kuba Biernat, przewodniczący Lubelskiego Koła Zielonych, zwrócił uwagę na zaniedbania Ratusza w zakresie utrzymania czystości w poszczególnych dzielnicach miasta. - "Coraz częściej dowiadujemy się z lubelskich mediów o zaniepokojeniu mieszkańców i mieszkanek stanem czystości w ich dzielnicach. Wielokrotnie mieszkańcy interweniowali w tych sprawach do władz miasta, które nierzadko wykazywały się lekceważeniem."

Zieloni proponują stopniowe wdrażaniem projektu Zielone Miasto Nowej Generacji w Lublinie. - "Uważamy, że Lublin nie wypada najgorzej w skali kraju, jeśli weźmiemy pod uwagę realizację polityki ekologicznej w innych dużych miastach. Nie oznacza to jednak, że można osiąść na laurach. Wręcz przeciwnie! Lublin jest miastem, które stopniowo otwiera się na innowacyjność i przedsiębiorczość. Zieloni 2004 proponują aby w przyszłych planach dotyczących rozwoju miasta uwzględniać takie kryteria jak, trwały i zrównoważony rozwój oraz wysoka jakość życia dla jak największej liczby mieszkańców i mieszkanek"- zakończył Biernat.

Dr Tomasz Kitliński, członek Rady Krajowej Zielonych 2004 mówi - "Jestem coraz mocniej zaniepokojony stanem ekologii w naszym mieście, a mówiąc prosto - brudem Lublina. Miasto-kandydat na Europejską Stolicę Kultury nie może być tak zaniedbany, jak to się dzieje w Lublinie. Kultura obejmuje także ekologię, zaakceptowaną już przez świat.

- "Kiedy Liverpool starał się o miano ESK, położono nacisk na przyrodę w mieście. W ramach Liverpool ESK 2008 w mieście zadbano o całe przestrzenie kwiatów: ecology, culture and passion creative conservation. Ówczesne Biennale sztuki w Liverpoolu miało aspekt ekologiczny. ESK zamówiło sztukę botaniczną - ogród jako dzieło sztuki, transportowany specjalnie z londyńskiej dzielnicy Chelsea do Liverpoolu (ogród jako dzieło sztuki) " - dodaje Kitliński.

- "Władze Lublina powinny zintensyfikować starania o czystość i ekologię naszego miasta. Czas, żeby Lublin zdecydował się na zrównoważony, ekologiczny rozwój. Dlatego sprzymierzyłem się z Zielonymi, którym zależy na zdrowym, czystym mieście. Zależy mi na zielonym Lublinie" - tłumaczy dr Kitliński.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz